Nowy NOWY START

Od ostatniego czasu „nowego startu” w naszym szczepie wiele się zmieniło, ale niestety strona internetowa tego nie będzie pamiętała, ponieważ z nadmiaru wydarzeń, trochę zapomnieliśmy o jej aktualizacji. Postaram się nadrobić kilka zaległości.

Po pierwsze, zmieniły się władze najważniejsze szczepu, czyli sam komendant. Komendant phm. Łukasz „Czuker” Adamczuk HR przekazał swoją funkcję wychowanemu następcy, a właściwie następczyni. Szczęściarą noszącą z ramienia ciężki, granatowy, poczwórnie pleciony sznur jest phm. Joanna „Waleśka” Walewska HO. Bardzo jesteśmy dumni z druhny komendantki, która wspiera nas i motywuje do działania. Dziękujemy Asiu! 😉

Po drugie (chociaż chronologicznie, to wcale nie drugie), utworzyła się nowa drużyna – Figa – w naszym szczepie, jednocześnie zamykając magiczny krąg ciągu wychowawczego: od zucha do wędrownika. Ale o ciągu wychowawczym, w dziale DRUŻYNY i może za jakiś niedługi czas.

Po trzecie, w atmosferze wielkich emocji i kontrowersji, rada szczepu, podjęła decyzję o otwarciu okresu próbnego dla 173 WDH „Biała”. Okres ten próbny, ma na celu oswojenie członków szczepu oraz członków wspomnianej drużyny, z myślą o potencjalnym przyłączeniu jej do szczepu. Przez najbliższych kilka miesięcy, „Biała” będzie traktowana na takich samych warunkach jak każda drużyna w szczepie, natomiast decyzję o przyłączeniu do szczepu, podejmiemy po zamknięciu okresu próbnego.

Aktualnie jesteśmy na dobrej drodze, żeby strona ożyła na nowo. Zajmę się tym osobiście. Życzcie mi powodzenia!

NOWY START

Miło mi poinformować, iż w końcu otwieramy naszą nową stronę internetową.
Strona ta jest skierowana przede wszystkim do osób związanych z naszym środowiskiem. Dla harcerek i harcerzy, zuchów, instruktorów, rodziców naszych podopiecznych i do szerokiego grona harcerskich sióstr i braci. Jeżeli osoby spoza środowiska harcerskiego znajdą jakąś ciekawą lekturę wśród naszych wpisów, będzie nam z tego powodu bardzo miło.

Na początku, strona będzie podstawową wizytówką naszego środowiska. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu pojawią się tu różne materiały wspierające rozwój i pracę naszych harcerzy i instruktorów. W planach mamy wprowadzić m.in galerię zdjęć, kronikę szczepu, bazę wiedzy harcerskiej oraz bazę dokumentów takich jak rozkazy komendanta szczepu oraz drużynowych jednostek podległych szczepowi 224, czy przeróżne regulaminy (szczególnie z zakresu systemu stopni ZHP)

Głównym celem strony jest ułatwienie przepływu informacji między nami (kadrą szczepu) a naszymi harcerzami i przede wszystkim rodzicami tychże harcerz. Mamy nadzieję, że umieszczane na stronie aktualności pozwolą Państwu jeszcze szybciej i łatwiej dowiedzieć się co planujemy i czego będziemy wymagać od harcerzy aby móc zrealizować nasze plany.

Kończąc nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Państwu i sobie owocnej współpracy.

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!
Komendant Szczepu 224 WDHiZ
pwd. Łukasz „Czuker” Adamczuk H.R.