Świetliki

Różnie bywało z tymi świetlikami. Ostatnie lata przyniosły nam niemało rozczarowań, ale świetlikom organizowanym przez nasz szczep nie można niczego zarzucić! A powiem Wam, że dawno takich świetlików nie było. W tym roku organizacja nocnego rajdu przypadła Marcie. A oto kilka szczególików na jego temat:

TERMIN: 9/10 kwietnia
MIEJSCE: Olkusz (Jura Krakowsko-Częstochowska)
ZGŁOSZENIA: do lanego poniedziałku
KOSZT: 90 zł (zaliczka 40 zł do prima aprilis!)
DO SPAKOWANIA:
 • zgoda rodzica na wyjazd
 • legitymacja szkolna
 • reszta wpłaty – 50 zł
 • śpiwór
 • latarka
 • busola
 • wygodne buty do chodzenia już na nogach (najlepiej nieprzemakalne trapery)
 • ciepłe ubranie
 • szczoteczka i pasta do zębów
 • prowiant na drogę i na tzw w międzyczasie
 • termos z gorącą herbatą + czekolada
 • dobry humor

WSZYSTKO SPAKOWANE W JEDEN PLECAK!

Zaszufladkowano do kategorii PROGRAM

Nowy NOWY START

Od ostatniego czasu „nowego startu” w naszym szczepie wiele się zmieniło, ale niestety strona internetowa tego nie będzie pamiętała, ponieważ z nadmiaru wydarzeń, trochę zapomnieliśmy o jej aktualizacji. Postaram się nadrobić kilka zaległości.

Po pierwsze, zmieniły się władze najważniejsze szczepu, czyli sam komendant. Komendant phm. Łukasz „Czuker” Adamczuk HR przekazał swoją funkcję wychowanemu następcy, a właściwie następczyni. Szczęściarą noszącą z ramienia ciężki, granatowy, poczwórnie pleciony sznur jest phm. Joanna „Waleśka” Walewska HO. Bardzo jesteśmy dumni z druhny komendantki, która wspiera nas i motywuje do działania. Dziękujemy Asiu! 😉

Po drugie (chociaż chronologicznie, to wcale nie drugie), utworzyła się nowa drużyna – Figa – w naszym szczepie, jednocześnie zamykając magiczny krąg ciągu wychowawczego: od zucha do wędrownika. Ale o ciągu wychowawczym, w dziale DRUŻYNY i może za jakiś niedługi czas.

Po trzecie, w atmosferze wielkich emocji i kontrowersji, rada szczepu, podjęła decyzję o otwarciu okresu próbnego dla 173 WDH „Biała”. Okres ten próbny, ma na celu oswojenie członków szczepu oraz członków wspomnianej drużyny, z myślą o potencjalnym przyłączeniu jej do szczepu. Przez najbliższych kilka miesięcy, „Biała” będzie traktowana na takich samych warunkach jak każda drużyna w szczepie, natomiast decyzję o przyłączeniu do szczepu, podejmiemy po zamknięciu okresu próbnego.

Aktualnie jesteśmy na dobrej drodze, żeby strona ożyła na nowo. Zajmę się tym osobiście. Życzcie mi powodzenia!

08.11.2013 – Szczepowe KRĘGLE

Dawno nie robiliśmy nic wspólnie całym szczepem. Czas to zmienić!!!

Więc kadrą ustaliliśmy, że tym razem pójdziemy na KRĘGLE.
Jednak to nie wszystko. Będzie jeszcze gra terenowa przygotowana przez Borka, a potem śpiewogranie z nocowaniem w hufcu.
Oj… będzie się działo!

Zatem podaję konkrety

Termin: 8 listopada (piątek)/ 9 listopada (sobota)
Start: 17:45 pod kręgielnią na Hynka (w budynku tym, co basen). Bez spóźnień!
Koszt: 30zł od łebka
W programie:
– gra w kręgle
– gra miejska w drodze z kręgielni do hufca
– pizza w hufcu
– śpiewanki z nocowaniem
Co zabrać:
– kasa
– śpiewniki
– picie i ew. jakieś jedzenie na rano
– śpiwór i karimata
– szczotka i pasta do zębów
UWAGA! Koniec imprezy przewidziany około godz. 9:00 w sobotę. Po tym, gdy się obudzimy i wysprzątamy hufiec po swoim pobycie 😉
Do najbliższego piątku 1 listopada, komenda szczepu musi mieć informację ile będzie osób na imprezie. Zatem nie zapomnijcie przed tą datą powiedzieć swoim drużynowym, że będziecie.
Zatem do zobaczenia!
Czuwaj
Komendant Szczepu 224 WDHiZ
pwd. Łukasz Adamczuk
Zaszufladkowano do kategorii PROGRAM

NOWY START

Miło mi poinformować, iż w końcu otwieramy naszą nową stronę internetową.
Strona ta jest skierowana przede wszystkim do osób związanych z naszym środowiskiem. Dla harcerek i harcerzy, zuchów, instruktorów, rodziców naszych podopiecznych i do szerokiego grona harcerskich sióstr i braci. Jeżeli osoby spoza środowiska harcerskiego znajdą jakąś ciekawą lekturę wśród naszych wpisów, będzie nam z tego powodu bardzo miło.

Na początku, strona będzie podstawową wizytówką naszego środowiska. Mamy nadzieję, że z biegiem czasu pojawią się tu różne materiały wspierające rozwój i pracę naszych harcerzy i instruktorów. W planach mamy wprowadzić m.in galerię zdjęć, kronikę szczepu, bazę wiedzy harcerskiej oraz bazę dokumentów takich jak rozkazy komendanta szczepu oraz drużynowych jednostek podległych szczepowi 224, czy przeróżne regulaminy (szczególnie z zakresu systemu stopni ZHP)

Głównym celem strony jest ułatwienie przepływu informacji między nami (kadrą szczepu) a naszymi harcerzami i przede wszystkim rodzicami tychże harcerz. Mamy nadzieję, że umieszczane na stronie aktualności pozwolą Państwu jeszcze szybciej i łatwiej dowiedzieć się co planujemy i czego będziemy wymagać od harcerzy aby móc zrealizować nasze plany.

Kończąc nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Państwu i sobie owocnej współpracy.

Z harcerskim pozdrowieniem CZUWAJ!
Komendant Szczepu 224 WDHiZ
pwd. Łukasz „Czuker” Adamczuk H.R.